Hydraulika siłowa – Projektowanie i wykonawstwo

Siłowniki hydrauliczne produkowane przez Parkera umożliwiają zastosowanie w niemalże każdej aplikacji, gwarantując niezawodną i bezpieczną pracę maszyny. Ponadto ze względu na zainstalowane w nich uszczelnienia najwyższej jakości, siłowniki hydrauliczne marki Parker charakteryzuje i wyróżnia bardzo długi okres pracy, gwarantując obniżenie kosztów częstych wymian oraz ograniczenie do minimum wycieków oleju. Siłowniki hydrauliczne można zamawiać w różnych konfiguracjach tj. wielkości średnicy cylindra, skoku i w zależności od typu mocowania w układzie (to samo dotyczy również serwonapędów). Siłowniki hydrauliczne można zamówić nawet w wersji specjalnej, w której wymagane są wyjątkowe właściwości np. odporność na pracę w wysokich temperaturach otoczenia.

Nieodzownym elementem każdego układu hydraulicznego powinny być filtry hydrauliczne zabezpieczające przed uszkodzeniem szczególnie wrażliwe zawory hydrauliczne proporcjonalne oraz wszystkie elektrozawory wymagające odpowiedniej klasy czystości oleju. W ofercie Parkera znajduje się bardzo bogaty wachlarz filtrów hydraulicznych gwarantujących osiągnięcie wymaganych parametrów czystości oleju. Parker oferuje również filtry do układów pneumatycznych, a dla urządzeń wymagających niezwykle czystego powietrza (np. w medycynie i technice pomiarowej) dostarcza osuszacze powietrza. Osuszacze produkowane są jako adsorpcyjne oraz chłodnicze. Niekwestionowanym liderem w tej branży jest niewątpliwie marka Hiross Zander wchodząca w skład grupy Parkera.

Równie silną pozycję, nieustannie rozwijaną przez Parkera są elementy pneumatyczne. Należą do nich bardzo cenione przez naszych klientów wysokowydajne zawory hydrauliczne oraz pneumatyczne, serwonapędy. Ze względu na szeroki zakres produkcyjny możliwe jest zastosowanie naszych zaworów pneumatycznych nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. Z kolei dostępność cewek we wszystkich możliwych występujących napięciach sprawia, że zawory pneumatyczne Parkera znalazły szerokie zastosowanie w maszynach produkowanych na całym świecie.

W swojej ofercie Parker posiada również pneumatyczne elementy złączne. Należą do nich złącza pneumatyczne oraz przewody pneumatyczne, które wykonywane są z poliuretanu, poliamidu a nawet z bardzo wytrzymałego teflonu. Dzięki zastosowaniu niezwykle funkcjonalnych szybkozłączy pneumatycznych możliwe jest zbudowanie dowolnego układu opartego o nasze wyroby. Elementy pneumatyczne Parkera posiadają niezbędne certyfikaty umożliwiające zastosowanie w wielu branżach przemysłowych w tym również w przemyśle spożywczym.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty

[contact-form-7 id="152" title="Formularz 1"]